Podané ruce dětem

Foto: archiv studentů CMTF
Úterý 25. červen 2024, 11:00

Studenti Univerzity Palackého v Olomouci uspořádali benefiční koncert pro Společnost Podané ruce. Součástí benefice byla také zábavná stanoviště pro děti.

Dne 13. června 2024 se uskutečnil v Arcibiskupském paláci v Olomouci benefiční koncert pro nízkoprahové zařízení Společnosti Podané ruce. Společnost Podané ruce se zaměřuje na prevenci a léčbu návykového chování, programy pro děti a mládež a duševní zdraví. Hlavním cílem bylo zviditelnit tuto společnost a podpořit její činnost.

Před benefičním koncertem se nejen hosté mohli zúčastnit soutěží na stanovištích, která byla připravena od 15 hodin v parkánových zahradách. Děti, mladí, ale i dospělí mohli ukázat své dovednosti například ve skákání v pytli, kvízu či házení.

Po sportovní zábavě následoval nádherný koncert v Arcibiskupském paláci. Atmosféra sálu neuvěřitelně podtrhla výborné výkony účinkujících umělců. Hosté si mohli vyslechnout krásné skladby Antonína Dvořáka, Bohuslava Martinů, Niccola Paganiniho, Johanna Sebastiana Bacha i Bedřicha Smetany a spousty dalších. A to v podání klavíristky Sáry Medkové, houslistky Anny Olecké či klarinetisty Matthewa Hockadaye a dalších. Pokud byste měli zájem poslechnout si alespoň kousek z jejich vystoupení, můžete si pustit videozáznam na YouTube kanálu CMTF níže.

Tímto za všechny studenty oboru Sociální práce s dětmi a mládeží děkuji Cyrilometodějské teologické fakultě Univerzitě Palackého za možnost vyzkoušet si organizaci benefičního koncertu. Zejména chci poděkovat paní PhDr. Mgr. Ivaně Olecké, Ph.D., za perfektní vedení a pomoc s organizací. Děkuji také olomouckému arcibiskupství. Největší díky patří však všem účinkujícím umělcům, byla to pro nás veliká pocta s vámi spolupracovat a přejeme vám mnoho dalších hudebních úspěchů.

Natálie Neumannová, studentka programu Sociální práce s dětmi a mládeží na CMTF UP