Proděkanský tým právnické fakulty posílí Petr Podrazil

Petr Podrazil působí na katedře soukromého práva a civilního procesu a jeho hlavní odborností je pracovní právo. Foto: PP
Středa 16. říjen 2024, 8:15 – Text: Eva Hrudníková

Proděkanem právnické fakulty pro doktorské studium bude nově Petr Podrazil, který působí na katedře soukromého práva a civilního procesu a jehož hlavní odborností je pracovní právo. Děkan Václav Stehlík seznámil s tímto záměrem členy fakultního akademického senátu na říjnovém zasedání. Přítomní senátoři se záměrem souhlasili.

Doposud post proděkana pro doktorské studium zastával Michael Kohajda, který měl v posledním půl roce na starost současně také finance a oblast komunikace, vnějších vztahů a konferenční podpory. „Byli jsme domluveni, že proděkan Kohajda dokončí zavedení nových doktorských programů zaměřených na právo a digitální technologie včetně rozběhnutí prvních ročníků výuky v nich a poté dojde v proděkanském týmu ke změně,“ vysvětlil děkan senátorům na úvod zasedání. A přidal hlavní důvody, proč oslovil právě Petra Podrazila. „Je to pozice, která vyžaduje jak odbornost, tak organizační schopnosti a pečlivost. To všechno doktor Podrazil má. Věřím, že mu tato pozice sedne.“

Děkan Václav Stehlík současně uvedl, že jeho tým funguje nejen resortně, ale spoustu věcí řeší i průřezově. A právě odbornost Petra Podrazila bude podle něj přínosem například při řešení pracovně-právních věcí.

Zasedání senátu se účastnil také Petr Podrazil, který nejprve poděkoval děkanovi za nabídku a důvěru, kterou do něj vložil. Poté zdůraznil, že přebírá dobře fungující resort a že hodlá v odvedené práci svého předchůdce kontinuálně pokračovat. „Právnická fakulta mi není lhostejná. Absolvoval jsem zde magisterské studium a také doktorát. Práci pro fakultu se chci věnovat naplno,“ dodal.

Děkan senátory dále informoval, že plánuje ještě menší změny v náplni jednotlivých proděkanských agend. Michael Kohajda si má podržet oblast komunikace, vnějších vztahů a investic. Kvalifikační řízení, která měl také doposud na starost, mají přejít pod Ondreje Hamuľáka, proděkana pro vědu a výzkum.

Poté, co bude jmenován nový proděkan pro doktorské studium, bude mít právnická fakulta celkem šest proděkanů.