Arcibiskup zahájil akademický rok

Foto: Martin Višňa
Úterý 24. září 2024, 7:00 – Text: (vim)

Slavnostní mší a společnou modlitbou zahájili nový akademický rok studenti a zaměstnanci Cyrilometodějské teologické fakulty UP. Kostelem Panny Marie Sněžné se nesly prosby o to, aby začínající rok byl požehnaným časem, také poděkování za uplynulé letní měsíce, kdy si naopak všichni mohli od studia a práce odpočinout. Mši celebroval olomoucký arcibiskup a zároveň velký kancléř fakulty Josef Nuzík, přítomné pozdravil a přivítal zpět v Olomouci i děkan CMTF UP Vít Hušek. Děkan také poděkoval všem, kteří se jakkoliv zapojili do pomoci lidem a obcím postiženým povodněmi, a poprosil, aby v této pomoci vytrvali. V tomto týdnu se v kostele Panny Marie Sněžné uskuteční ještě další zahajovací bohoslužby – tentokrát první z pravidelných studentských mší zimního semestru, na kterou Vysokoškolské katolické hnutí Olomouc zve nejen studenty napříč univerzitou. Mši bude ve středu 25. září od 19 hodin sloužit nový studentský kaplan akademické farnosti Václav Novotný. Více zde.