Letní kurzy umělé inteligence pro seniory, mládež, rodiny i jednotlivce v UP_LABu

Foto: Pevnost poznání
Úterý 23. červenec 2024, 13:00 – Text: (red)

Co všechno se skrývá pod pojmem umělá inteligence? Jaké jsou její společenské přínosy a v čem spočívají největší rizika? Pevnost poznání – Centrum popularizace Přírodovědecké fakulty UP nabízí ve spolupráci s platformou Deepeffects.ai veřejnosti letní kurzy, které praktickou interaktivní formou osvětlí souvislosti dynamicky se rozvíjející oblasti umělé inteligence.

Kurzy jsou připraveny pro všechny věkové skupiny. Zájemcům poodhalí různorodost AI nástrojů a pomohou jim i vyhodnotit jejich originální jazykový profil. Včerejší úvodní kurz byl určen seniorům. Setkání se konají v UP_LABU, laboratoři technologií budoucnosti, která se nachází v prostorách Vědeckotechnického parku UP, mezi Přírodovědeckou a Právnickou fakultou Univerzity Palackého. Za projektem Deepeffects.ai stojí vědecký tandem Dan Faltýnek a Lucie Krystková. Jedná se o první spin-off Filozofické fakulty UP, který se chce prezentovat jako výsledek dobré práce fakulty a univerzity. Cílem projektu je seznamovat širokou veřejnost, studentskou obec, učitele, zaměstnance státní správy, média i vědeckou komunitu o nových technologických dovednostech v oblasti identifikace osob nebo jejich profilování.

Kurz AI pro všechny 12+

Prakticky vedený blok, v němž se seznámíte s různými druhy generativních AI modelů a za odborné asistence lektorek a lektorů si vyberete takový, který vám bude v životě nejlepším pomocníkem. Vyzkoušet si můžete i analýzu vlastních textů, která vám umožní lépe identifikovat váš originální autorský styl, jeho silné i ty slabší stránky.
Kdy: 25. července a 22. srpna

Kurzy AI pro seniory
Interaktivní diskuze, která si klade za cíl seznámit starší generaci s pojmem umělá inteligence i tím, jaké pozitivní či negativní vlivy může mít na společnost.
Kdy: 19. srpna

Časy workshopů a přihlašovací formuláře naleznete na webu www.pevnostpoznani.cz.

Kurzy mají omezenou kapacitu, proto je nutné si předem rezervovat místo prostřednictvím formuláře.

UP_LAB kromě kurzů AI nabízí možnost vyzkoušet si práci s 3D technologiemi, roboty na bázi micro:bit, virtuální a augmentovanou realitou nebo vakuovou vývěvou. V běžném provozu UP_LABu si také můžete vyzkoušet základní analýzu filmových postav za pomocí AI, během workshopů vedených kolegy z Deepeffects.ai pak máte možnost vyhodnotit svůj vlastní jazykový profil. Letní otevírací dobu UP_LABu najdete zde.