Přespolní běh ovládli Marcela Hloušková a Felipe Flores

Na úvodním snímku vítězové přeboru Marcela Hloušková a Felipe Flores s děkanem FTK UP Michalem Šafářem.
Fotogalerie: Martin Višňa
Čtvrtek 17. říjen 2024, 15:00 – Text: Martin Višňa

Podzimní Bezručovy sady a atletický stadion opět po roce byly dějištěm Přeboru Univerzity Palackého v přespolním běhu, jehož 46. ročník, jako tradičně, uspořádala katedra sportu fakulty tělesné kultury. Mezi ženami doběhla jako první do cíle Marcela Hloušková, v mužské kategorii zvítězil Felipe Flores, oba jsou v prvním ročníku na FTK UP.

Závodu se zúčastnilo 101 žen a 159 mužů, na nejlepší z nich čekaly nejen medaile a diplomy, ale také Cena děkana FTK UP v podobě mimořádného sportovního stipendia a užitečné věcné ceny od partnerů akce.

„Běželo se mi krásně. Bylo pěkné počasí a trať parkem byla také super, moc se mi to líbilo. Dříve jsem atletiku dělala, teď se věnuju běžeckému lyžování, jezdím za Fenix Ski Team Jeseník, takže toto pro mě byl takový rychlejší trénink,“ uvedla vítězka ženské kategorie, studentka fyzioterapie Marcela Hloušková. Druhé místo si vyběhla Anna Halasová studující logopedii a třetí skončila Petra Bruková z přírodovědecké fakulty.

Mezi muži byl nejrychlejší Felipe Flores, který za sebou nechal vítěze předchozích ročníků Petra Bachana. „Snažil jsem se běžet co nejvíce uvolněně, protože jsem věděl, že závěr závodu bude souboj mezi mnou a Petrem. Takže jsem spíše šetřil většinu trasy síly a ten konec, poslední stovku jsem už rubal. Krosové běhy ale úplně nemusím, jsem spíše dráhový typ,“ prozradil student tělesné výchovy a geografie a člen Atletického klubu Olomouc. Za Petrem Bachanem doběhl jako třetí do cíle na atletickém stadionu Antonín Rulík, taktéž z FTK UP.

„Počasí nám vyšlo excelentně, 260 závodníků je krásná účast, nedošlo k žádnému zranění, za mě tedy spokojenost maximální. Před samotnými závody vysokoškoláků proběhly ještě soutěže pro padesátku dětí z olomouckých základních škol Demlova a Zeyerova,“ shrnul ředitel závodu Vítězslav Prukner z katedry sportu FTK UP s tím, že přebor je i kvalifikací pro akademické mistrovství ČR v přespolním běhu, které se uskuteční 16. listopadu v Praze, viz zde.

Výsledky Přeboru UP v přespolním běhu 2024

– ženy: