Výzva Do práce na kole je v polovině, za UP jezdí na 200 účastníků

Foto: Vojtěch Duda
Pondělí 13. květen 2024, 12:18 – Text: Michal Zych

Do výzvy Do práce na kole (DPNK) se letos přihlásilo téměř 200 účastníků a účastnic z UP. Udržitelná univerzita uhradila startovné 37 studujícím a 150 pracujícím, kteří utvořili 67 týmů, z toho 22 jednočlenných. Účastníci mohou využívat slevy či občerstvení zdarma, chystá se také závěrečné vyhlášení a cyklovyjížďka za uměním.

V celé republice se do letošní květnové výzvy Do práce na kole zapojilo přes 25 000 lidí. Těm organizované dojíždění přináší nejen lepší fyzičku – jako účastníci totiž mohou po celý květen bezplatně jezdit na sdílených kolech nextbike nebo využít slevu na Flixbus. Unikátem výzvy jsou „akce na triko“ – ten, kdo přijde do vybraných podniků v triku DPNK nebo jinak prokáže svou účast, dostane zákusek či nápoj zdarma či se slevou. V blízkosti UP se jedná například o Coffee Library, která nabízí každé pondělí limonádu nebo ledový čaj zdarma, nebo Bistro Konvikt, kde je každou středu jakýkoliv zákusek s 50% slevou.

Organizátoři zvou také na workshop o údržbě a výbavě kola 21. května v olomouckém Bajkazylu. Výzvu uzavře závěrečný večírek, které se bude konat 6. června. Při něm budou vyhlášeny nejen nejúspěšnější týmy Olomoucka, ale také výsledky Univerzitního souboje fakult a součástí. V něm už podvakrát zvítězila lékařská fakulta. Na výherce čekají hodnotné ceny od partnerů výzvy včetně Univerzity Palackého.

Ozvěnou letošního ročníku bude Cyklovyjížďka se spolkem Za krásnou Olomouc za uměním olomouckého Eastendu, která se uskuteční 9. června od 15:00 a bude zakončená na sousedské slavnosti na Bělidlech.

Aktuality a informace o akcích a slevách na Olomoucku jsou dostupné na FB Do práce na kole Olomouc. Vše o průběhu výzvy na UP je na webu Udržitelné univerzity.