ZRUŠENO. Modernizace energetiky je nevyhnutelná, nejen kvůli stáří současné infrastruktury, ale i kvůli potřebě zamezit změně klimatu nebo získat nezávislost na ruském fosilním plynu. Jak může vypadat? Co jí stojí v cestě? Jaké přináší příležitosti? A jak dopadne na společnost? To představí Kristina Zindulková z Asociace pro mezinárodní otázky v přednášce Energetika budoucnosti, která se koná 13. prosince (změna data z pův. 6. 12.) v čase 16:00–18:00 v budově Na Hradě 5, místnost UH1, 4. podlaží.
V kontextu aktualizace klíčových státních dokumentů (Státní energetická koncepce, Politika ochrany klimatu a Vnitrostátní plán české republiky v oblasti energetiky a klimatu) budou představeny možné scénáře energetiky, překážky dekarbonizace a její sociální dopady. Přednáška se dotkne i aktuálního tématu komunitní energetiky.
Kristina Zindulková je analytičkou Asociace pro mezinárodní otázky (AMO). V Klimatýmu se zabývá otázkou, jak dekarbonizovat českou ekonomiku a přitom zamezit negativním sociálním dopadům v uhelných regionech.
Asociace pro mezinárodní otázky (AMO) je česká nevládní organizace, který se zabývá vzděláváním a výzkumem v oblasti mezinárodních vztahů a českou i evropskou zahraniční a bezpečnostní politikou. Činnost think tanku lze rozdělit mezi tři základní pilíře - vzdělání, mezinárodní projekty a výzkum.
Přednášku pořádá Udržitelná univerzita a je součástí kurzů celoživotního vzdělávání na UP. Studenty a zaměstnance UP prosíme o registraci předem v Portálu celoživotního vzdělávání. Zájemci, kteří na UP nestudují ani nepracují, mohou dorazit bez registrace.