Pět členů, přesněji čtyři členky a jednoho člena, bude mít proděkanský tým Jiřího Vévody, který se jako vítěz děkanské volby v srpnu ujal funkce děkana Fakulty zdravotnických věd UP. Vedle příprav na blížící se zimní semestr čekají obměněné vedení i dlouhodobější úkoly, jako je například posílení internacionalizace fakulty nebo prostorové zabezpečení výuky.
Jiří Vévoda při sestavování svého týmu oslovil jednak akademičky, které již ve vedení FZV působily, a jednak i nové tváře. Bohaté zkušenosti ze zahraničního studia a stáží a také ze svého předchozího působení může využít Petra Mandysová, která byla pověřena výkonem funkce proděkanky pro zahraniční vztahy a internacionalizaci. Docentka Mandysová se podílela na vedení FZV již poté, co byl předchozí děkan Martin Procházka zvolen rektorem univerzity. Zároveň by měla být statutární zástupkyní děkana.
Oblast vědy a výzkumu a doktorského studia má mít na starosti Helena Kisvetrová, která již dříve byla proděkankou FZV pro kvalitu a vnitřní záležitosti. O praktickou výuku by se stejně jako doposud měla starat Andrea Drobiličová, která je zároveň náměstkyní nelékařských oborů ve Fakultní nemocnici Olomouc.
Zcela novou tváří ve vedení FZV je Anita Můčková z Ústavu klinické rehabilitace, která je pověřena výkonem funkce proděkanky pro studium a celoživotní vzdělávání, a také Ondřej Holý, dosud působící na Ústavu veřejného zdravotnictví Lékařské fakulty UP – ten má pečovat o oblast strategického řízení a kvality.
„Oslovení kolegové jsou podle mě nejvhodnějšími kandidáty, profesionálové s letitými zkušenostmi s danou problematikou. Prozatím jsou ale výkonem funkce jen pověřeni, oficiálně svůj tým jmenuji, až poté co se k němu vyjádří Akademický senát FZV UP,“ řekl Jiří Vévoda.
Nové vedení se již zabývá prostorovým a finančním zajištěním fakulty, v dlouhodobých záměrech má mimo jiné transformaci studijních programů z akademických na profesní. „Také uvažujeme o tom, že do každého studijního programu bude zařazen minimálně jeden předmět v angličtině, a plánujeme otevřít další anglický studijní program. Chceme maximálně využít možností projektu AURORA a získat například na krátkodobé pobyty nějaké zahraniční kapacity pro oživení výuky i vědecko-výzkumné spolupráce. Mým přáním také je, aby každý student vyjel do zahraničí a viděl příklady dobré i špatné praxe jinde, aby poznali i jiné než české zdravotnictví,“ dodal nový děkan FZV.
Co se týče blížícího se nového akademického roku, je podle Jiřího Vévody fakulta na případné změny formy výuky s ohledem na epidemii covidu-19 po zkušenostech z předešlých měsíců připravena. „Myslím, že bychom mohli plynule najet do jakéhokoliv režimu,“ uzavřel.