Nejužší vedení právnické fakulty v nadcházejících čtyřech letech bude mít sedm členů, o jednoho více než doposud. Děkan Václav Stehlík bude spolupracovat se šesti proděkany – dvěma ženami a čtyřmi muži. Zastoupení v novém vedení mají čtyři z osmi kateder, které fakulta má. Hned tři proděkani z předchozího funkčního období, kdy fakultu řídila Zdenka Papoušková, zůstávají v proděkanském týmu.
Děkan Václav Stehlík jmenoval svůj tým k 28. lednu. Ještě předtím ale proděkany představil na pondělním zasedání akademického senátu. Členové fakultního senátu totiž mají povinnost jmenování proděkanů předem projednat. „Již během volební kampaně a samotných děkanských voleb jsem avizoval, že chci, aby část proděkanského týmu v případě mého zvolení zůstala zachována. Jsem rád, že se to povedlo a že mám v týmu zkušené kolegy, kteří se osvědčili v předchozím funkčním období,“ řekl senátorům nový děkan.
Ve funkci proděkana pro zahraniční záležitosti a současně statutárním zástupcem děkana zůstává Martin Faix z katedry mezinárodního a evropského práva. „Jen s tím rozdílem, že do jeho portfolia jsme po dohodě přidali cizojazyčné studijní programy. A to proto, že už nyní zahraniční oddělení veškerou agendu s nimi spojenou vyřizovalo,“ vysvětlil Václav Stehlík. Proděkanem pro bakalářské a magisterské studijní programy je i nadále Maxim Tomoszek z katedry ústavního práva. A třetí osobností, která v nejužším vedení zůstává, je Blanka Vítová, která působí na katedře soukromého práva a civilního procesu. Nyní má však na starost oblast organizace a rozvoje.
Další dva akademičtí pracovníci budou nováčky, ale ne tak docela. V novodobé historii fakulty i oni již nějaký proděkanský post určitou dobu zastávali. Po čtyřech letech se vrací do vedení Ondrej Hamuľák z katedry mezinárodního a evropského práva. Jmenován byl proděkanem pro vědu a výzkum. Oproti předchozímu funkčnímu období bude pod tohoto proděkana spadat i takzvaná juniorská věda, a to zejména projekty. Svou zkušenost s proděkanskou funkcí má i Renáta Šínová z katedry soukromého práva a civilního procesu. Ta bude nově zodpovídat za rezort komunikace, vnějších vztahů a konferenční činnost.
Jediným z šestice proděkanů, který ve vedení PF UP v minulosti dosud nebyl, je Michael Kohajda z katedry správního práva a finančního práva. Ten bude mít u svého jména připsanou funkci proděkan pro doktorské studium, kvalifikační řízení a finance. „Agendu tohoto proděkana jsem rozšířil o oblast financí. Byl bych totiž rád, kdybych měl u sebe někoho, kdo mi pomůže s finančním managementem fakulty či s rozpočtem, zkrátka s finanční strategií fakulty,“ zdůvodnil senátorům Václav Stehlík.
Deset z jedenácti senátorů, kteří se účastnili pondělního zasedání, souhlasilo se jmenováním proděkanského týmu. Zdržela se jen v tu chvíli navržená proděkanka Renáta Šínová.
V souvislosti s novým vedením PF UP dojde i k drobné změně ve složení fakultního senátu. Renátu Šínovou, které jako proděkance zanikne mandát, nahradí Lenka Holá z katedry politologie a společenských věd.
Vedení PF UP pro funkční období 2020–2024
doc. JUDr. Václav Stehlík, LL.M., Ph.D.| děkan PF UP
JUDr. Martin Faix, Ph.D., MJI | proděkan pro zahraniční záležitosti a cizojazyčné studijní programy, statutární zástupce děkana
JUDr. Ondrej Hamuľák, Ph.D. | proděkan pro vědu a výzkum
doc. JUDr. Michael Kohajda, Ph.D. | proděkan pro doktorské studium, kvalifikační řízení a finance
JUDr. Renáta Šínová, Ph.D. | proděkanka pro komunikaci, vnější vztahy a konferenční činnost
JUDr. Maxim Tomoszek, Ph.D. | proděkan pro bakalářské a magisterské studijní programy
doc. JUDr. Blanka Vítová, LL.M., Ph.D. | proděkanka pro organizaci a rozvoj