Na aktuální geografická témata a praktické příklady online aplikací a GIS využitelných ve vzdělávání, subjektivní vnímání městského prostředí pomocí mobilní aplikace Cin City nebo spolupráci se základními a středními školy bylo zaměřeno Setkání učitelů zeměpisu a absolventů olomoucké učitelské geografie, které na přírodovědecké fakultě pořádala katedra geografie.
„Na setkání jezdím každý rok a předpokládám, že tomu bude i nadále. Je to příležitost, jak obohatit své znalosti a vědomosti i setkat se se svými spolužáky. Přednášky jsou zajímavé, ať už se týkají environmentální nebo socioekonomické geografie. Zajímavý a podnětný byl i Atlas olomoucké aglomerace, který se dá velmi dobře využít ve výuce,“ uvedl Jan Odehnal ze Základní školy Boženy Němcové v Zábřehu.
Sobotní akce, která se konala už pošesté, se zúčastnilo na osmdesát učitelů geografie z celé České republiky. Stejně jako v předcházejících ročnících připravila katedra geografie tři odborná témata a představila novinky aktivit pro vzájemnou spolupráci se středními a základními školami včetně každoročně pořádané Burzy nápadů.
„Jsem ráda, že si cestu do Olomouce najde každoročně téměř stovka absolventů učitelské geografie. Jsou to vždy příjemná a milá setkání. Někteří jezdí pravidelně, někteří přijeli letos poprvé. Potěšující je, že většina z nich působí jako učitelé geografie na středních i základních školách a dělají přesně to, na co jsme je připravili. Na léta strávená na Univerzitě Palackého vzpomínají rádi a s radostí se do Olomouce vrací,“ řekla hlavní organizátorka setkání Irena Smolová.
Výročním absolventům byly předány pamětní listy a drobné dárky. „Studium jsem ukončil před deseti lety a až v letošním roce se mi konečně podařilo sem přijet. Bylo to pro mě informativně zajímavé stejně jako setkání s kolegy,“ doplnil Michal Navrátil z Prahy.