Ukázat, že udržitelnost není jen teoretické téma, ale týká se osobně nás všech, pomohl i na Univerzitě Palackého Evropský týden udržitelného rozvoje. Začal bazarem, kde si mohli lidé vyměnit či za dobrovolný příspěvek odnést knihy, oblečení či domácí potřeby a dát jim nový život. Konaly se také přednášky či promítání, dále se univerzita připojila k mezinárodnímu dni bez aut. Kromě toho pro své studenty a zaměstnance připravila rozšířenou nabídku vegetariánských jídel v menzách.
Evropský týden udržitelného rozvoje na UP začal už 19. září bazarem knih, oblečení, domácích potřeb nebo studijních materiálů. Bazar byl součástí doprovodného programu festivalu MEET UP. Navštívilo jej na 300 lidí, většinou studentky a studenti, kteří si mohli odnést staronové vybavení na koleje nebo do svých studentských bytů. Návštěvníci se mohli zapojit formou oblíbeného swapu, případně vybírat za dobrovolný příspěvek věci ze stánku RE-USE centra Technických služeb Olomouc. Vybralo se 4 100 Kč, které poputují na charitu.
Dále se univerzita připojila spolu s městem a krajem k Evropskému týdnu mobility. Ve středu se v UPointu konalo diskuzní fórum Olomoucí nejen autem, v pátek 22.- září výzva vyvrcholila dnem bez aut. Stánky na náměstí Republiky a u přírodovědecké fakulty navštívilo přes 100 zaměstnanců včetně rektora UP Martina Procházky nebo prorektora pro strategii a vnější vztahy Michala Malacky.
Závěr týdne udržitelnosti přinesl do menz rozšířenou nabídku veganských a vegetariánských jídel. Studenti a zaměstnanci mohli ochutnat například veganské plněné bramborové knedlíky nebo guláš z hlívy ústřičné, novinkou bylo i veganské tofu na zelenině s brambory.
Evropský týden udržitelného rozvoje na UP doplnilo také promítání filmu či výměna učebnic a skript s lékařskou tematikou.