Už během magisterského studia Lence Dzurové učarovaly proteiny. Když na sklonku doktorátu náhodou objevila inzerát, že výzkumné centrum v Olomouci hledá posilu pro tento obor, byla to jasná volba. Absolventka Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košicích v lednu 2013 ukončila doktorské studium biofyziky a o měsíc později působila v Centru regionu Haná pro biotechnologický a zemědělský výzkum, jedné z nynějších součástí CATRIN Univerzity Palackého.
„Byla to pozice na mé vysněné téma, takže jsem neváhala. Nejprve jsem se věnovala přípravě a charakterizaci rekombinantních proteinů a po návratu z rodičovské dovolené jsem se posunula k produkci antimikrobiálního peptidu katelicidinu v transgenním ječmeni. Snažíme se vypracovat efektivní způsob extrakce tohoto proteinu z ječmene a zabýváme se také tím, jak využít ječmen jako bioreaktor i pro jiné proteiny,“ uvedla Dzurová, která zkušenosti sbírala i na univerzitách v Německu, Francii či Itálii.
Ještě během rodičovské dovolené zvládla připravit žádost o minigrant Aurora, jehož je hlavní řešitelkou. Cílem je navázat partnerství s dalšími výzkumnými institucemi, zvýšit šance minikonsorcia v dalších grantových výzvách a posílit evropskou univerzitní alianci. Pro spolupráci si vybrala zahraniční instituce, které se stejně jako její mateřské pracoviště zabývají problematikou proteinového inženýrství. Vedle Univerzity Pavla Jozefa Šafárika se jedná rovněž o University of East Anglia ve Velké Británii a University Duisburg-Essen v Německu.
Těší ji i výuka studentů a zalíbení našla rovněž v popularizaci vědy. „Věda je nikdy nekončící práce, musíte ji milovat. Mám moc ráda práci v laboratoři a experimenty, hlavně pokud se daří. Nekladu si velké cíle a neženu se za úspěchy, ale postupuji krok za krokem. Když se ohlédnu zpět, snad mohu říct, že něco už jsem dokázala. Současně vím, že se musím ještě spoustu věcí naučit. Za svůj ejvětší úspěch považuji hlavně to, že jsem dokázala skloubit vědu a rodinný život, protože to je někdy dost komplikované,“ uzavřela dvojnásobná maminka.