Jak vidí lidé s očními vadami?

Foto: Fakultní nemocnice Olomouc
Pátek 3. prosinec 2021, 15:15 – Text: (vim)

Rozmazaný svět, tak se jmenuje putovní výstava, která je v současnosti k vidění v ústřední budově Fakultní nemocnice Olomouc. Už její název přitom leccos napovídá – výstava totiž prostřednictvím dvojic fotografií názorně ukazuje, jak svět okolo sebe vidí člověk se zdravým zrakem a člověk, který se potýká s nejrůznějšími očními vady, jako například barvoslepostí, krátkozrakostí nebo se šedým či zeleným zákalem. Garantem fotografické části výstavy je proslulý fotograf Jindřich Štreit, garantem znázornění zrakových vad je někdejší přednosta Oční kliniky LF UP a FNOL Jiří Řehák. Výstava putuje po České republice z iniciativy Nadace prof. Vejdovského od roku 2016, v olomoucké nemocnici je k vidění až do 5. ledna 2022. Podrobněji zde.