Rektor Martin Procházka k zahájení nového akademického roku

Foto: Jakub Čermák
Pondělí 23. září 2024, 8:00

Milé studentky, milí studenti, vážené kolegyně, vážení kolegové,

naplno dnes začíná nový akademický rok, v němž bych vás chtěl přivítat a popřát vám, ať vás neopouští dobrá nálada a chuť zvládat každodenní výzvy při studiu i práci na Univerzitě Palackého. Olomouc po letních prázdninách a dovolených znovu ožívá coby univerzitní město, čeká nás spousta každodenních povinností, ale také příjemných a inspirativních setkání.

Chci vás zároveň požádat, abyste mysleli na své spolužáky a kolegy, které před několika dny zasáhly ničivé povodně. Přejme jim společně hodně sil a energie, podpořme je v jejich úsilí, aby složitou osobní situaci zvládli co nejlépe a mohli se brzy vrátit do naší univerzitní komunity. Zároveň také děkuji našim studentům i zaměstnancům za jejich odhodlání pomáhat prostřednictvím Dobrovolnického centra UP. Ať už jste se zapojili do odklízení škod přímo v postižených oblastech, nebo poskytujete finanční či materiální podporu lidem zasaženým povodní, každá pomoc je nyní vítaná a potřebná.

Začátek akademického roku je rovněž příležitostí přivítat u nás nové studentky a studenty z prvních ročníků. Přeji jim ze srdce, aby se na Univerzitě Palackého cítili co nejlépe, aby se v našem prostředí brzy rozkoukali a naplno se zapojili do univerzitního života. Všem studentům i zaměstnancům pak přeji, ať je jejich vstup do nového akademického roku co nejlepší.

Těším se na všechna setkání s vámi a pevně věřím, že nové síly, které jste nabrali během léta, dobře zúročíte během nadcházejících měsíců.

Martin Procházka

rektor Univerzity Palackého