Aurora nabízí možnost setkání s kolegy a zlepšení komunikačních dovedností

Innsbruck.
Ilustrační foto: Pixabay.com
Pondělí 24. červen 2024, 8:00 – Text: Michal Zych

Innsbrucká univerzita, která je partnerem UP v síti Aurora, zve akademiky všech zaměření na týdenní mezioborové setkání. Během něj budou pracovat na projektech, díky nimž si vylepší komunikační a prezentační dovednosti a poznají kolegy i studenty z ostatních univerzit Aurory, jimž budou moci představit svůj výzkum.

Akce je koncipována formou BIP (Blended Intensive Programme), což znamená, že fyzickému setkání v Innsbrucku (20.–25. října) předchází krátká online schůzka 25. září.

Univerzitní síť Aurora sdružuje 9 evropských univerzit včetně UP, které dohromady mají přes 260 000 studentů. Společně chtějí posunout evropské vysoké školství dál a fungovat jako jeden velký kampus, v němž je jednoduše možné studovat předměty na různých univerzitách, sdílet výzkumné a výukové materiály, jezdit na výměnné pobyty nebo využívat nabídku hybridních a online kurzů. Kladou velký důraz na současné globální výzvy a problémy, jakými jsou udržitelný rozvoj, kulturní diverzita nebo digitalizace. Jejím prezidentem byl v květnu zvolen rektor UP Martin Procházka.

Proč se na program přihlásit?

• Získáte nové kontakty na univerzitách Aurory a potenciální spolupracovníky pro váš výzkum
  • Dozvíte se novinky od vědců z jiných oborů
  • Představíte svůj výzkum ostatním
  • Naučíte se nové komunikační a prezentační dovednosti, které využijete při výuce i popularizaci vědy
  • Vyzkoušíte si vzájemné učení (peer learning) s ostatními účastníky
  • Dostanete zpětnou vazbu a podněty od studentů, kteří budou paralelně absolvovat BIP pro mladé vědce

Více informací včetně podrobného rozvrhu setkání naleznete na webu Innsbrucké univerzity. Přihlásit se můžete do 3. července. K financování mobility lze využít finance z programu Erasmus – za předpokladu, že jste si o ně zažádali (informovali jsme např. v Newsletteru UP 7. února), prošli výběrovým řízením a máte platnou nominaci. V případě dotazů se můžete obrátit na Markétu Šemberovou (marketa.semberova@upol.cz) z kanceláře Aurory na UP.