Záměr nového studijního programu Ochrana a podpora zdraví schválili na svém květnovém zasedání senátoři fakulty zdravotnických věd. Seznámili se také s personálními změnami ve vedení fakulty.
Souhlas akademického senátu se záměrem studijního programu je jedním z nezbytných kroků před tvorbou vlastního akreditačního spisu. První ročník dlouho uvažovaného programu by měl být otevřen v akademickém roce 2021/2022. „Absolvent tohoto bakalářského studia získá kvalifikaci pro výkon povolání asistent ochrany a podpory veřejného zdraví se širokou škálou uplatnění ve státních i nestátních zdravotnických institucích nebo odborných firmách,“ představila chystaný studijní program proděkanka Zdeňka Mikšová.
Senátoři vyslechli také aktuální informace týkající se činnosti Centra vědy a výzkumu nebo fakultou vydávaného recenzovaného časopisu Profese Online. „Cílem pro letošní rok je indexace do databáze DOAJ. To nám pomůže časopis zviditelnit a zvýšit citovanost, poté budeme mít šanci na zařazení do databáze Scopus,“ uvedla proděkanka a šéfredaktorka časopisu Helena Kisvetrová.
Děkan Jaroslav Vomáčka pak přítomné informoval o personální změně ve vedení fakulty. Post proděkana pro vědu a výzkum opustil v reakci na vnitřní normu o střetu zájmů prorektorů a proděkanů David Školoudík, ředitel fakultního Centra vědy a výzkumu. Norma však byla účinná pouze několik dní. „Požádal jsem profesora Školoudíka, jestli si to nechce ještě rozmyslet. Podle mě totiž ve střetu zájmu není, jeho rozhodnutí ale respektuji. Řízením oblasti vědy a výzkumu jsem po dohodě pověřil proděkanku Kisvetrovou,“ řekl děkan, který po nedávné rezignaci Radky Filipčíkové hledá vhodného kandidáta na pozici proděkana pro zahraniční spolupráci a vnější vztahy.
Akademický senát FZV přitom bude muset řešit ještě jednu personální změnu, a sice náhradu za Anitu Můčkovou, zástupkyni fakulty v Akademickém senátu UP, která fakultu opouští.