- Co si představit pod pojmem velmi špatné pohádky?
- Jakým myšlenkám, které nám komplikují život, se příběhy věnují?
- Kdy s psaním příběhů autorka začala a proč?
- Proč mají pohádky dva různé konce?
- Jaké činnosti provázejí přípravu knihy k tisku, kdy kniha vyjde?
Odpovědi na tyto (a další) otázky poskytne posluchačům 16. díl z cyklu VĚDOUSHI: VĚDA PRO VAŠE OUSHI, jehož hostkou je Marta Sýkorová, doktorandka na Cyrilometodějské teologické fakultě UP a autorka knihy nazvané Velmi špatné pohádky. Osm příběhů ilustruje následky sebedestruktivního jednání a nabízí alternativní pozitivní konce jako návod na přenastavení myšlení. Tyto pohádky mohou pomáhat v psychoterapii, ve školství, v práci s dětmi a inspirovat čtenáře k laskavějšímu přístupu k sobě samým.
-
Apple podcasts: https://shorturl.at/RM3pu
-
Spotify: https://shorturl.at/g16ep
Marta Sýkorová
Je studentkou doktorského programu Sociální a spirituální determinanty zdraví na Cyrilometodějské teologické fakultě UP. Věnuje se studiu vysoké citlivosti u lidí (HSP) a souvisejícím problémům jako jsou např. people pleasing a sebe sabotáž. Před doktorátem studovala molekulární biologii a genetiku na Masarykově univerzitě v Brně. Ve volném čase hraje v kapele Dobrá otázka a věnuje se autorské tvorbě.
Další podcasty k poslechu: https://www.cmtf.upol.cz/podcasty
Volnou sérii rozhovorů o vědě a o zajímavých myšlenkách vycházejících z vědeckých poznatků a z osobních zkušeností hostů připravuje Institut sociálního zdraví CMTF UP (OUSHI). V podcastech představuje akademiky, vědce a jejich výzkumnou a projektovou činnost.