Setkání s hostující profesorkou Veronikou Bachanovou z Minnesoty

Foto: Egon Havrlant
Úterý 2. červenec 2024, 12:00 – Text: (eh)

Příležitost pro spolupráci nejen v lékařských oborech a na medicínsko-vědecké úrovni, možnosti studentských a akademických výměn, společné projekty univerzit zapojených v evropské alianci Aurora s americkými partnery – to vše byla témata, o nichž hovořil rektor Univerzity Palackého Martin Procházka během setkání s profesorkou University of Minnesota Veronikou Bachanovou. Lékařka původem ze Slovenska je uznávanou kapacitou v oboru hematoonkologie, transplantologie a nádorové imunologie. Dlouhodobě působí na minnesotské lékařské fakultě a v rámci své aktuální cesty do Evropy zamířila rovněž do Olomouce. Během její návštěvy na Univerzitě Palackého ji doprovázel její kolega hematoonkolog profesor Vít Procházka. Právě s Hemato-onkologickou klinikou Lékařské fakulty UP a Fakultní nemocnice Olomouc spolupracuje Veronika Bachanová už bezmála deset let a v roce 2021 byla rovněž jmenována hostující profesorkou LF UP (psali jsme zde).