Studium pozůstalosti mučedníka Metzgera

Děkan Vít Hušek a Lubomír Žák s představenou institutu Annemarie Bäumler a sestrou Reginou Fuchshuber.
Foto: Josef Gogl
Středa 2. říjen 2024, 7:00 – Text: (vim)

Odborníci na Cyrilometodějské teologické fakultě UP budou studovat materiály z pozůstalosti německého kněze, teologa a mučedníka Maxe Josefa Metzgera, který byl popraven nacistickým režimem a letos v listopadu bude blahořečen. Smlouvu o převzetí, správě a užívání bibliografického a vzpomínkového materiálu podepsal děkan Vít Hušek v září, když společně s Lubomírem Žákem z katedry systematické teologie navštívili Metzgerem založený Institut Krista Krále v německém Meitingenu. O záměru studia Metzgerovy pozůstalosti představil profesor Žák již dříve na Vědeckém stand-upu, který fakulta pořádá, viz tento článek. Kromě toho fakulta v Německu ke studiu získala také knihy a další materiály po nedávno zesnulém teologovi Gerhardu Lohfinkovi. Více zde.