Nový děkan FZV převzal z rukou rektora jmenovací dekret

Foto: Milada Křížková Hronová
Pátek 30. červenec 2021, 11:38 – Text: (map)

Rektor UP Martin Procházka předal ve své pracovně jmenovací dekret Jiřímu Vévodovi. Vedení Fakulty zdravotnických věd Univerzity Palackého se nově zvolený děkan ujme 1. srpna. V pořadí čtvrtý děkan jmenované fakulty, řádně zvolený Akademickým senátem FZV UP, je odhodlaný fakultě přinést prostorový, ekonomický i personální růst. Jiří Vévoda působí na Univerzitě Palackého od završení doktorského studia sociálního lékařství v roce 2010. Byl členem fakultního i univerzitního senátu a také předsedou ekonomické komise AS UP. Vedle výuky se odborně zaměřuje zejména na psychosociální rizika ve zdravotnictví a motivaci a pracovní spokojenost zdravotnického personálu. Funkci děkana chce vykonávat s citem, rozumem a plným nasazením. Fakultu povede do roku 2025.