Asociace výzkumných univerzit má nového člena

Foto: Jitka Janů, Masarykova univerzita
Čtvrtek 6. červen 2024, 11:56 – Text: (ipu)

Asociace výzkumných univerzit ČR (AVUni) má již sedm členů. Nově do tohoto uskupení elitních tuzemských vysokoškolských institucí přistoupila Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích. Ke slavnostnímu podpisu příslušných dokumentů došlo na Masarykově univerzitě v Brně. AVUni vznikla před pěti lety s cílem posilovat národní vysokoškolský ekosystém, aby co nejlépe odpovídal zahraničním standardům. Pokrývá všechny oblasti univerzitního vzdělávání, humanitní, společensko-vědní, přírodovědné i technické. Jejími členy jsou Masarykova univerzita, Univerzita Karlova, Univerzita Palackého, České vysoké učení technické v Praze, Vysoká škola chemicko-technologická v Praze, Vysoké učení technické v Brně a nově také Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích. Více...