Dental Education Summit 2024

Foto: Iva Voborná
Středa 2. říjen 2024, 15:40

Ve dnech 2. a 3. července 2024 hostilo Finsko Dental Education Summit 2024 v sídle společnosti Planmeca v Helsinkách. Akce přivítala přes 120 odborníků ze 17 zemí a 60 univerzit. Za Lékařskou fakultu Univerzity Palackého se zúčastnily proděkanka LF UP MDDr. Iva Voborná, Ph.D., MUDr. Eva Jurásková Sedlatá, Ph.D., a stomatolog Julia Morozova, Ph.D.

Summit nabídl diskuze o nejlepších výukových postupech a zahrnoval přednášky o bezpečnosti pacientů, digitální diagnostice kazů a využití digitálních nástrojů ve výuce. Doc. Antti Kämppi a další odborníci představili nové metody výuky v zubním lékařství, včetně digitálních technologií a subklinické výuky. Praktická část obsahovala ukázky nových technologií v zubním lékařství, včetně haptického simulátoru Planmeca, který díky pokročilé technologii napodobuje pocit skutečných zákroků, což je užitečné pro výuku studentů. Představeny byly také simulátory s různými výcvikovými scénáři.

Jedním z hlavních přínosů akce byla příležitost navázat mezinárodní kontakty, které akademikům otevírají cestu k možné spolupráci na budoucích projektech a inovacích ve vzdělávání v oblasti zubního lékařství.

Kateřina Čapková, referát komunikace LF UP