Ve čtyřech paralelních sekcích s téměř osmdesáti aktivními účastníky se uskuteční devátý ročník PhD Existence: česko-slovenské konference (nejen) pro doktorandy a o doktorandech. Na konferenci budou pedagogové, studenti i odborníci z praxe. Pozvání přijali také výzkumníci z oboru neurověd z laboratoře CO3 na Université libre de Bruxelles.
PhD Existence: česko-slovenská konference (nejen) pro doktorandy a o doktorandech letos obsáhne nejen témata z psychosomatiky, ale třeba i modelování lidského vědomí, věnovat se bude také výzkumnému využití zařízení pro ovládání robotické ruky mozkovou aktivitou. Zájemce čeká i řada příspěvků z neuropsychologie, vývojové psychologie nebo ze sexuální výchovy. Konference se uskuteční ve dnech 21.- 22. ledna v Uměleckém centru UP.
„Letos bude konference ještě nabitější než loni. Poběží dokonce ve čtyřech paralelních sekcích. Momentálně evidujeme téměř osmdesátku přednášejících účastníků, přes čtyřicet dalších se přijede na konferenci vzdělávat a vyměňovat si zkušenosti. Při organizaci jsme se snažili dosáhnout mezinárodního rozměru. Jsme proto velmi rádi, že naše pozvání přijali výzkumníci z oboru neurověd z laboratoře CO3 na Université libre de Bruxelles,“ uvedla Lucie Viktorová z katedry psychologie filozofické fakulty. Dodala, že organizátoři vyzvali aktivní účastníky, aby zvážili svou prezentaci přednášky či posterů i v angličtině. „Zájem je, proto jsme do konference zařadili i několik anglických sekcí,“ doplnila Lucie Viktorová. Zároveň připomněla, že stále existuje možnost se na konferenci přihlásit.
Důvodem, proč využít této nabídky, je i řada atraktivních příspěvků, které letos PhD Existence nabídne. „Určitě velmi zajímavá bude například řeč Larse Keunickxa, který bude hovořit o tom, jak lze od zjednodušeného modelu neuronu dospět k modelu lidského vědomí,“ řekl Tomáš Dominik z katedry psychologie. Lákavá je podle něj i přednáška Emilie Casparové, která bude hovořit o svém výzkumu, v němž využila robotickou ruku ovládanou myšlenkami účastníků experimentu. Z českých přednášek organizátoři akce doporučují vystoupení Vladislava Chvály a Ludmily Trapkové, předních českých odborníků na psychosomatický přístup a systemickou rodinnou terapii.
I letošní PhD Existence: česko-slovenská konference (nejen) pro doktorandy a o doktorandech bude zajímavou příležitostí k diskuzi. Na jednom z workshopů se bude možné naučit konstruovat dotazník, v programu jsou i workshopy, věnované principům biosyntézy v terapii i praktickým základům pohybové terapie. Odborníci z praxe i doktorandi budou mít opět možnost prezentovat výsledky vlastního bádání.
Každoročně jsou sborníky z této konference úspěšně indexovány v systému Thomson Reuters. O totéž se pokusí i organizace letošního ročníku.
Na konferenci se můžete přihlásit ZDE.