O rozvojové spolupráci a humanitární pomoci bude řeč od 2. do 7. září v Pevnosti poznání. Koná se tam totiž letní škola rozvojové spolupráce, kterou pořádá přírodovědecká fakulta.
Pět desítek účastníků si na pravidelné týdenní akci může prohloubit znalosti a diskutovat, proč je velmi důležité, aby i Česká republika pomáhala v rozvojových zemích.
Program tvoří praktické workshopy a přednášky hostů. Přední odborníci působící v této oblasti budou hovořit na různá témata. Připraveny jsou například přednášky „O městské chudobě v Kolumbii" nebo „O polní nemocnici v Bílém Nilu".
„Jednou z přednášejících bude také Markéta Kutilová, která se zaměří na v současné době ožehavé téma africké migrační vlny do Evropy. Tato novinářka podnikla cestu do Senegalu a Gambie, kde se snažila zjistit, proč mladí lidé podnikají velmi nebezpečnou cestu do Evropy. Její vyprávění si můžete poslechnout 6. září, přednáška je určená i pro veřejnost," uvedla koordinátorka akce Eva Žwaková.
Jednadvacátý ročník letní školy je určen pro všechny, kteří se zajímají o problematiku rozvojové spolupráce, chtějí se setkat s podobně smýšlejícími lidmi a získat širší znalosti z této oblasti. Letní škola je finančně podpořena v rámci programu Zahraniční rozvojové spolupráce České republiky.