Právnická konference se zaměří na evropský digitální trh

Odborné setkání se uskuteční online. Repro: PF UP
Pátek 4. červen 2021, 8:00 – Text: Eva Hrudníková

Zkušeným akademikům, ale i mladým vědcům a doktorandům je určena právnická konference zaměřená na jednotný evropský digitální trh. Pod názvem European Digital Single Market: the current and the future challenges in the European Union law ji pořádá olomoucká právnická fakulta ve spolupráci s TalTech Law School v Tallinnu. Konference se uskuteční online 21. a 22. června.

Připravované odborné setkání je dalším výstupem v rámci činnosti Jean Monnet Network – European Union and the Challenges of Modern Society. Cílem organizátorů je vytvořit mezinárodní platformu pro výměnu názorů a sdílení výsledků vědeckého výzkumu. „A to například v oblasti použití umělé inteligence, kybernetické bezpečnosti, lidských práv v současné digitální době, etických výzev v digitální zdravotní péči, ochrany spotřebitelů nebo třeba správy osobních údajů. Vše v kontextu jednotného evropského digitálního trhu. V neposlední řadě chceme setkáním přispět k aktuální tvorbě právního regulačního rámce Evropské unie,“ vysvětlil Ondrej Hamuľák z katedry mezinárodního a evropského práva, který je členem organizačního a vědeckého výboru konference. V něm jsou spolu s ním ještě další dva odborníci z PF UP – Naděžda Šišková, vedoucí Jean Monnet Centre of Excellence a hlavní garantka Jean Monnet Network, a Michal Petr, vedoucí katedry mezinárodního a evropského práva.

Jednacím jazykem odborného sympózia bude angličtina. Zájemci o aktivní účast by měli své příspěvky směrovat do osmi předem stanovených tematických sekcí. Abstrakt příspěvku je potřeba zaslat organizátorům na adresu melita.sogomonjan@taltech.ee nejpozději do 6. června. Registrace ostatních účastníků pak bude možná od 16. do 20. června. Vybrané prezentované příspěvky mohou být po kladném recenzním řízení zařazeny do odborného časopisu TalTech Journal of European Studies.

Jean Monnet Network – European Union and the Challenges of Modern Society (Legal Issues of Digitalization, Robotization, Cyber Security and Prevention of Hybrid Threats) je výzkumné konsorcium sdružující vedle Univerzity Palackého v Olomouci jako hlavního koordinátora také spolupořadatele sympózia Tallinnskou technologickou univerzitu, dále pak Univerzitu Komenského v Bratislavě, Univerzitu Heidelberg a Národní univerzitu Tarase Ševčenka v Kyjevě.

Podrobnosti zde.

21.-22. 6. 2021 | online

Tematické sekce konference

1. Cybersecurity: legal implications and risk management