Reprezentujte Univerzitu Palackého na blížících se Českých akademických hrách

Foto: Technická univerzita v Liberci
Čtvrtek 16. květen 2024, 8:00 – Text: Martin Višňa

V jednadvaceti sportech poměří své síly studentky a studenti na největší vysokoškolské sportovní akci u nás, Českých akademických hrách. Ve dnech 24.–28. června bude jejich hostitelem Technická univerzita v Liberci a reprezentace Univerzity Palackého bude u toho. Chcete-li se také zapojit do bojů o medaile a akademické mistrovské tituly, hlaste se garantům sportů.

„Jakožto vítězové Českých akademických her v roce 2023 se budeme snažit uspět co nejlépe také letos. Vyzýváme proto k účasti na sportovní reprezentaci UP, a to i ty studentky a studenty, kteří nepatří do kategorie vrcholových sportovců,“ připomněl loňský úspěch olomouckých reprezentantů a aktuální ambici koordinátor sportovní reprezentace UP Vítězslav Prukner z katedry sportu Fakulty tělesné kultury UP.

Na hrách v Liberci se bude vedle kolektivních sportů, jako je florbal, futsal či volejbal, soutěžit v atletických a plaveckých disciplínách, golfu, šplhu na laně, pohybových skladbách nebo orientačním běhu. Studentky a studenti, kteří se těmto odvětvím věnují, se mohou k reprezentaci UP přihlásit kontaktováním garantů jednotlivých sportů, jejichž přehled je k dispozici zde. Uzávěrka přihlášek je 5. června.

„Pro případné medailisty je jako odměna připraveno jednorázové sportovní stipendium ve výši 3000 – 2000 – 1000 korun,“ povzbudil k účasti na hrách Vítězslav Prukner.

České akademické hry jsou největší sportovní událostí zaměřenou na studenty vysokých, případně vyšších odborných škol u nás. Pořádá je Česká asociace univerzitního sportu ve spolupráci s vybranou hostitelskou školou. Tou je pro letošní, již 22. ročník Technická univerzita v Liberci, organizátoři na sportovištích pod Ještědem očekávají účast kolem 1500 sportovců. Obecné propozice her a další informace jsou k dispozici na webu www.ceskeakademickehry.cz.

Univerzita Palackého v minulosti hostila České akademické hry již čtyřikrát, naposledy v roce 2023, kdy také ovládla celkové pořadí zapojených škol – psali jsme zde.