Setkání s profesory

Zleva: J. Soubusta, O. Jakubec, prorektorka L. Plíhalová, rektor M. Procházka, A. Arkhanhelska, Z. Tomovski a D. Klos.
Foto: Martin Višňa
Úterý 10. září 2024, 11:30 – Text: (vim)

Rektor Martin Procházka společně s prorektorkou pro vědu a výzkum Lucií Plíhalovou osobně pogratuloval nově jmenovaným profesorům a profesorce na UP k dosažení nejvyššího vědecko-pedagogického titulu a připil si s nimi na další, nejen pracovní úspěchy. Neformálního setkání v rektorově pracovně se zúčastnili Alla Arkhanhelska a Ondřej Jakubec z filozofické fakulty, přírodovědci Jan Soubusta a Zhivorad Tomovski a Dušan Klos z lékařské fakulty. S rektorem a prorektorkou hovořili o své odborné práci a nejbližších plánech, také o situaci ve svých oborech. Ze setkání se naopak omluvili lékaři Milan Sova a Tomáš Skála, Ludmila Veselovská z FF UP a děkan Pedagogické fakulty Ostravské univerzity Daniel Jandačka, který profesuru absolvoval na UP. Všichni zmínění převzali své profesorské jmenovací dekrety během červnového slavnostního aktu v Praze, při té příležitosti jsme nově jmenované profesory představili prostřednictvím medailonků zde.