Chcete se stát terapeutem, zajímá vás psychoterapie a psychosomatika? Potřebujete lépe porozumět své minulosti, chcete zapracovat sami na sobě nebo se naučit, jak dobře komunikovat v práci i v osobních vztazích? Institut sociálního zdraví Cyrilometodějské teologické fakulty UP otevírá v rámci celoživotního vzdělávání jedinečný Výcvik v integrativní psychoterapii se zaměřením na psychosomatiku. Certifikaci získal od České asociace pro psychoterapii v souladu se standardy Evropské asociace pro psychoterapii.
Sebezkušenostní výcvik je určen zájemcům o úplné psychoterapeutické vzdělání nebo lidem s potřebou intenzivního osobního rozvoje. Je možné jej projít celý, včetně teorie, nebo pouze jeho sebezkušenostní část. Program pružně reaguje na odlišné potřeby zájemců a jejich důvody, proč se chtějí do výcviku zapojit.
„Tímto výcvikem jsme doplnili poslední dílek do puzzle našeho vzdělání sociálního pracovníka pro reformu v psychiatrii. Výcvik jsme rozdělili do několika samostatných částí, takže lze absolvovat například jenom práci ve skupině, anebo pouze teorii,“ uvedl garant výcviku, děkan CMTF UP Peter Tavel.
Tím se otvírá možnost vzdělávání i pro zájemce, který nemá ambici stát se terapeutem, ale chce skupinu využít pro svůj rozvoj, pro zdravější život, potřebuje lépe porozumět minulosti nebo životu či chce získat nové vědomosti a dovednosti. „Výcvik s oblibou doporučuji lidem kolem sebe, zvláště těm, se kterými se těžko komunikuje, pracuje nebo žije. Léta práce na sobě se v životě vrátí několikanásobně,“ řekl profesor Tavel.
Co znamená integrativní psychoterapie? Integrace v psychoterapii respektuje rozmanitost klientů, jejich jedinečnost a komplexní potřeby. Stejně tak dává terapeutovi možnost začlenit do vlastního terapeutického přístupu prvky různých směrů způsobem, který zohledňuje jedinečnost i jeho samotného.
„Naši lektoři vás povedou k tomu, abyste vycházeli z jedné nebo dvou hlavních teoretických orientací, přibírali k nim další techniky a začleňovali je do svého přístupu tak, aby byl terapeutický postup pro vašeho klienta co nejužitečnější,“ dodal Peter Tavel.
Informace k výcviku & přihláška
Účastníci jsou do výcviku přijímáni na základě přijímacího řízení. Sebezkušenostní výcvik trvá pět let a je rozdělen do tří částí:
1. Skupinová a komunitní zkušenost v rozsahu 300 hodin (první 3 roky). Fáze výcviku je ukončena bilancováním.
2. Skupinový a komunitní prezenční nácvik dovedností v rozsahu 100 hodin – navazuje na sebezkušenostní části výcviku.
3. Skupinová supervize psychoterapeutické práce s klienty v rozsahu 100 hodin, kdy účastníci supervidují vlastní psychoterapeutickou práci. Fáze výcviku je ukončena druhým bilancováním.
Přihlášku do prvního běhu je možné podat do 15. února 2022. Výcvik realizuje Institut sociálního zdraví při Cyrilometodějské teologické fakultě UP. Odpovídá požadavkům pro vzdělávání v psychoterapii. Přihlášení je možné ZDE.
Lektoři: Mgr. Barbora Kohoutová, Mgr. Lukáš Králíček, Mgr. Eva Petráková, Mgr. Martin Prokeš
Cena: 175 000 Kč (platba je rozložena do 10 splátek)
Termín: březen 2022–březen 2027
Web: www.integrativnivycvik.cz
Kontakt: integrativnivycvik@upol.cz