Vyzyvatelé již v úterý na naší univerzitě!

Vyzyvatelé na UP.
Repro: Žurnál
Pátek 5. květen 2017, 11:00 – Text: Ivana Pustějovská

Učitel zkouší studenta. Běžná situace. Co když ale studenti zkouší své pedagogy? Přesně o tom je pořad Českého rozhlasu Plus Vyzyvatelé. Vědomostní soutěž vyvrcholí 9. května na Univerzitě Palackého.

V březnu spustila stanice Český rozhlas Plus novou vědomostní soutěž. V ní se pravidelně každý týden utkávají vyučující a jejich studenti. Doposud natáčení probíhalo na Masarykově univerzitě v Brně, Univerzitě Hradec Králové, Západočeské univerzitě a Univerzitě Karlově. Poslední dva díly vědomostního klání se uskuteční už toto úterý 9. května na půdě Univerzity Palackého.

Šéfredaktor stanice Ondřej Nováček o pořadu říká: „Tímto formátem jsme v rozhlasovém éteru průkopníci. Chceme svěží formou přiblížit obory, kterým se v médiích nedostává příliš pozornosti. Navíc je v tom úžasný náboj, neboť studenti mají možnost poměřit síly se svým profesorem v rovnocenném souboji. To se jim při zápočtu nestane.“

Pravidla soutěže jsou jednoduchá: Dva studenti vysoké školy vyzvou vždy jednoho ze svých učitelů na vědomostní souboj. Pořad se skládá z pěti soutěžních kol, v případě remízy je pak zařazeno i šesté kolo. Každého dílu se zúčastní celkem šest soutěžících – čtyři studenti a dva učitelé. V úterý se budou natáčet dva díly, takže pedagogové, kteří výzvu přijali, jsou čtyři: Erik Gilk, Roman Kubínek, Vladan Ondřej a Jakub Korda.

Soutěží provází Jiří Havelka a vítězové obdrží čtečku Kindle od partnera projektu společnosti Amazon.

Nenechte si ujít neobvyklý souboj vyučujících a studentů! Přijďte 9. května v 19 hodin do Uměleckého centra UP. Vyzyvatelé najdete v Divadelním sále.

Informace o pořadu najdete ZDE.