Zemřel profesor Stanislav Kratochvíl

Pondělí 1. červenec 2024, 14:40 – Text: (vim)

Stanislav Kratochvíl byl výraznou osobností české psychologie a psychoterapie. Zabýval se především psychoterapií, zejména neuróz, hypnózou a sexuální terapií. Téměř šedesát let působil v Psychiatrické nemocnici v Kroměříži, od roku 1978 byl spojen také s Univerzitou Palackého, přednášel na katedře psychologie FF UP. Jeho přednášky byly vysoce ceněny po stránce obsahové i formální, mezi studenty i kolegy odborníky byl oblíbený pro svůj rozhled, ale i entuziasmus a vstřícný přístup. V roce 2002 obdržel Cenu Františka Palackého za celoživotní dílo. Zemřel ve věku 91 let.