Čestné uznání rektora UP autorům odborných knih v roce 2024

Pondělí 2. září 2024, 7:00

O Čestné uznání rektora Univerzity Palackého se i letos mohou ucházet autoři odborných knih z řad univerzitních zaměstnanců. Soutěž se řídí pravidly stanovenými Vnitřní normou UP č. R-B-20/18 - ÚZ01. Tak jako v předchozích ročnících přijímají návrhy na ocenění oddělení vědy a výzkumu na jednotlivých fakultách, v případě vysokoškolského ústavu jeho ředitel. Uzávěrka je 30. září 2024.

Čestná uznání mohou obdržet autoři vybrané publikace, která splňuje kritéria vyhlášení. Již druhým rokem lze přihlašovat knihy vydané v posledních pěti letech (tzn. 2020–2024 včetně). Každá kniha může být oceněna čestným uznáním rektora pouze jednou. Návrh může podat každý zaměstnanec univerzity, který na oddělení vědy a výzkumu fakult/řediteli součásti UP zašle odbornou knihu a v elektronické podobě průvodní list. Svou publikaci může přihlásit i sám autor. Do soutěže nebudou zařazeny populárně vědecké publikace, učební texty a učebnice.

Přihlášené knihy projdou hodnocením na jednotlivých fakultách a ústavu UP, které učiní první výběr, tento postoupí grémiu UP, a to projedná návrhy v druhém kole. Rektor UP si vyhrazuje právo určit počet oceněných odborných knih: 1x FZV; 1x FTK; 1x PřF; 2-5 z FF; 2-4 z PdF; 2x LF; 2x PF; 2x CMTF; 1x CATRIN.

Čestné uznání, jehož smyslem je zvýšit prestiž vědecké práce na Univerzitě Palackého, uděluje rektor každým rokem při příležitosti výročí jejího obnovení. Letos v únoru jej obdrželi autoři 15 titulů.

Přílohy: